
1939
Az első méhész a családban Kolics Mihály fia, Kolics Vince szintén Bolhón méhészkedett. Az első fotóemlék, ami fennmaradt, egy méhésztanfolyamhoz köthető, melyen Vince vett részt Bolhón 1939-ben. Mihály unokája, id. Kolics Ferenc (nagyapánk) szintén méhészkedett, 14 éves korában már saját méhcsaládokat mondhatott magáénak. 1953-ban a csibráki méhészeti telep vezetésére kapott megbízást az Országos Méhészeti Központtól (vezetője: Csikós Tibor, majd Holly Iván). Méhcsaládokat állított elő és méhanyákat nevelt, hogy a mezőgazdaságot ellássák beporzó méhékkel.

1971
Méhészeti szezonban gyakran vándoroltak a méhcsaládokkal nagyszüleim különböző méhlegelőkre, melyen az egész család tevékenyen kivette részét.
1971
Idősebb fia, ifjabb Kolics Ferenc műszaki segítségével műlépüzemet létesített Bolhón, 1971-ben.

Kolics Mihály említése a legrégebbi méhészeti vonatkozású emlék a családban.
1991
Nagyapám feleségével, gyermekeikkel és családjaikkal 300 méhcsaláddal mézet, lépesmézet és virágport termeltek. Halálakor, 1991-ben Somogy megye egyik meghatározó árutermelő méhésze volt. Szüleim, Ferenc és Zsuzsi 120 méhcsaláddal édesanyám szülőfalujában, Görgetegen és Bolhón vitték tovább a méhészetet, a műlépöntést és a sonkolyfőzést. A munkákat testvéremmel, Kornéllal is segítettük.

Jelen
Feleségemmel, Évivel visszük tovább a méhészetet és a műlépöntést Bolhón és Balatonszentgyörgyön. A családi hagyományokat folytatva, méhészeti vonatkozású kutatásokat végzünk a keszthelyi Georgikonon. Méhtenyésztői tevékenységünket az Osztrák Krajnai Szövetség (ACA) tagjaként végezzük.
Jövő
Feleségemmel, Évivel visszük tovább a méhészetet és a műlépöntést Bolhón és Balatonszentgyörgyön. A családi hagyományokat folytatva, méhészeti kutatásokat végzünk a keszthelyi Georgikonon. Méhtenyésztői tevékenységünket az Osztrák Krajnai Szövetség (ACA) tagjaként végezzük.

Lépjen velünk kapcsolatba:
Töltse ki az űrlapot, ha üzenni szeretne: